/ O NAS / ORGANIZACJA

ORGANIZACJA

Zielone Przedszkole pracuje dla Państwa i dzieci w godzinach od 7.00 do 18.00. Od 16 już lat, każdego dnia witamy uśmiechem i serdecznym gestem przedszkolaki o poranku i zapewniamy wspólną dobrą zabawę i poznawanie świata do godziny 18-nastej, również w wakacje.

Zielone Przedszkole to uporządkowany świat, zapewniający w swojej przewidywalnej i dobrze zaplanowanej strukturze poczucie bezpieczeństwo każdemu przedszkolakowi i Rodzicowi.

Poniżej zamieszczamy przykładowe zasady z Regulaminu placówki:

OPIS GRUP

Zielone Przedszkole tętni pulsem życia 4 grup przedszkolnych.

Są z Nami: dwulatki, trzylatki, czterolatki oraz grupa łączona pięcio- i sześciolatki.

DWULATKI

Wiek dwóch lat to czas w którym dzieci wchodzą w całkiem nowy wymiar relacji z innymi ludźmi niż dotychczasowy. Potrafią już zrobić coś tylko po to, by komuś było miło, sami także doświadczają przyjemności z powodu obecności znanych sobie osób.

Dwulatki są coraz sprawniejsze językowo. Rozumieją zadziwiająco dużo i w sposób zrozumiały dla otoczenia wyrażają swoje pragnienia i potrzeby.

To dobry czas by po dobrze przeprowadzonej adaptacji zapraszać dzieci do przedszkolnej grupy żłobkowej.

TRZYLATKI

Lubią się dzielić zarówno przedmiotami jak i doświadczeniami. Jest to wyraz ich stosunku do życia – otwartego i nastawionego na współpracę. Trzylatki zdecydowanym krokiem idą do przodu- na spotkanie przygody a My- Zespół Zielonego Przedszkola staramy się dotrzymać im w tym kroku.

CZTEROLATKI

Dzieci w wieku 4 lat są pewne siebie i swoich możliwości a ich wyobraźnia wydaje się nie mieć żadnych granic. Czterolatki wciąż potrzebują możliwości sprawdzenia się i potrafią być zadziwiająco odpowiedzialne jeśli zezwoli się im na ekspansję. A Zielone Przedszkole z radością zezwala dzieciom na doświadczanie świata!

PIĘCIOLATKI

Wiek pięciu lat to czas zachwycającej równowagi. Dzieci w tym wieku są spokojne, przyjacielskie, pogodzone ze sobą i chętnie współpracujące zarówno z rówieśnikami jak i dorosłymi.

SZEŚCIOLATKI

W tym wieku dzieci zachwycają wigorem, energią i gotowością poznawania nowych rzeczy. Mają kolosalny apetyt na nowe doświadczenia z czego skutecznie korzystamy przygotowując rzetelnie sześciolatki do rozpoczęcia przygody ze szkołą.

PRZYKŁADOWY ROZKŁAD DNIA W ZIELONYM PRZEDSZKOLU

7.00 – 8.45

Dzień dobry przedszkole! – zajęcia swobodne

8.45 – 9.00

Jak miło przywitać nowy dzień! – powitanie, przygotowanie do śniadania, mycie rąk

9.00 – 9.30

śniadanie

9.30 – 11.00

zajęcia wychowawczo – dydaktyczne w oparciu o program edukacyjny:
PLAC ZABAW, Pakiet dla 4-LATKA, Wydawnictwo: WSiP.
Realizowana ścieżka edukacyjna: DZIECI W ŚWIECIE KSIĄŻEK

ok. 11.00

drugie śniadanie

11.00 – 11.30

zabawy dydaktyczne ukierunkowane przez Nauczyciela lub zabawy dowolne, wg zainteresowań dzieci

11.30 – 12.20

gry i zabawy na świeżym powietrzu, spacery, wycieczki dydaktyczne

12.30 – 13.00

obiad, mycie zębów, przygotowania przed odpoczynkiem

13.00 – 13.30

odpoczynek – leżakowanie, relaksacja przy muzyce, lektura książek ze ścieżki edukacyjnej, słuchanie audiobooków;

13.30 – 14.30

zabawy integrujące zespół dzieci, zabawy w kole, zajęcia dowolne

14.30 – 15.00

popołudniowe zajęcia dodatkowe

15.00 – 15.30

podwieczorek

15.30 – 18.00

zabawy dowolne w sali lub w ogrodzie, powrót dzieci do domu.

W zależności od indywidualnych potrzeb dzieci i grupy do rozkładu dnia podchodzimy elastycznie. Stałe są godziny zajęć programowych i dodatkowych oraz posiłków.

ZAJĘCIA DODATKOWE

gimnastyka:
zajęcia sportowe na korcie*:

13.30 – 15.30;

rytmika:
ceramika:

11.00 – 11.30;
14.30 – 15.00;

native speaker:

14.30 -15.00;

logopedia:
gimnastyka:

10.00 – 10.30;
14.00 – 14.30;

taniec:

10.20 – 10.50;

* zaj. sportowe na korcie – to oferta dla dzieci zainteresowanych, dzieci pozostające w placówce realizują typowy harmonogram dnia.